Новини

Зустріч зі стейкхолдерами

В рамках напрямку Стратегічні цілі і наміри Каразінського університету до 2030 року, відповідно до Індивідуальної цілі 2.3: Продовжувати розвивати консультаційні послуги у сфері навчання, кар’єри, особистих і суспільно значущих послуг кафедра екологічної безпеки та екологічної освіти організувала дві зустрічі студентів з потенційними стейкхолдерами. 

Перший захід відбувся 28.02.2024 р. У форматі онлайн на платформі ZOOM студенти ННІ екології спілкувалися з завідувачкою лабораторії гідродефіцитних, гідроморфних і кислих ґрунтів Національного наукового центру “Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського”, кандидат сільськогосподарських наук, старший дослідник, доцент кафедри екологічної безпеки та екологічної освіти  ННІ екології Захаровою Мариною Анатоліївною.

Марина Анатоліївна надала презентацію про Національний науковий центр “Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського” та виступила з цікавою доповіддю про наукову працю та дослідження своєї та інститутської діяльності.

Друга зустріч з потенційними стейкхолдерами відбулася 13.03.2024 р. у форматі онлайн на платформі MEET. В якості стейкхолдерів виступили представники Національного природного парку «Пирятинський»: заступник директора Національного природного парку  «Пирятинський” Немошкалов Олексій Миколайович, в.о. керівника наукового відділу Національного природного парку «Пирятинський”, кандидат біологічних наук Подобайло Анатолій Віталійович, керівник відділу екологічної освіти та рекреації Національного природного парку «Пирятинський” Проскурня Олена Дмитрівна.Park Pyryatin

Для студентів була надана цікава доповідь про Національний природний парк «Пирятинський», про його діяльність, дослідження. Були презентовані яскраві фото та відео парку. Всіх учасників вебінару привабила та зацікавила діяльність цієї організації. 

Студенти ННІ екології відмітили, що зустрічі були корисними та перспективними, деякі учасники висловили бажання докладніше вивчити діяльність цих організацій, як перспективний напрям своєї подальшої кар’єри. 

Наші студенти

Чорногор Леонід, магістр першого курсу ННІ екології, Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, успішно розпочав навчання, поєднуючи його з науковою роботою. Він, під керівництвом професора Алли Некос вже котрий рік досліджує актуальну проблему — вплив великомасштабних лісових пожеж на екологічний стан та глобальне потепління в цілому.

Так, 22 листопада 2023 року він виступив англійською мовою на 6 міжнародному конгресі «SOCIETY OF AMBIENT INTELLIGENCE 2023” AND STUDENT SECTION “ENVIRONMENTAL PROBLEMS OF MODERN URBANIZATION». Уміло відповів на поставлені запитання та отримав сертифікат за участь у науковому конгресі.

Крім того, 25-26 жовтня, магістр Чорногор Леонід виступив з науковою доповіддю на конференції «ЄВРОІНТЕГРАЦІЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ». У грудні цього року в співавторстві вийшла його 6 стаття у Віснику Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, серія Екологія номер 29. Всього ж він має 24 публікації.

Certificate_577-2023

25 ЛЮТОГО 2022 РОКУ ЗАПРОШУЄМО ВЗЯТИ УЧАСТЬ У ІІ МІЖНАРОДНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ «ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА — СУЧАСНІ НАПРЯМКИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ВИЩОЇ ОСВІТИ».

  1. Cучасні проблеми екологічної безпеки
  2. Екологічна безпека як складова національної безпеки України
  3. Науково- методологічні основи підготовки фахівців у галузі екологічної безпеки
  4. Технології здійснення практичної підготовки фахівців  у галузі екологічної безпеки

Електронна реєстраційна форма

З умовами участі у Конференції можна ознайомитись в Інформаційному листі.

ІХ Міжнародна наукова конференція молодих вчених

Шановні друзі!
Запрошуємо вас взяти участь у ІХ Міжнародній науковій конференції молодих вчених «Екологія, неоекологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування», що відбудеться в Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна в навчально-науковому інституті екології (в on-line форматі)
ДЕТАЛЬНІШЕ ТУТ

НАШІ ДОСЯГНЕННЯ

Викладачі кафедри екологічної безпеки та екологічної освіти

      зав.кафедри, проф. Алла НЕКОС

                                    проф. Олексій КРАЙНЮКОВ

                                                       проф. Микола ГОЛОВКО

                                                                      доц. Іветта КРИВИЦЬКА

    відвідали 11 – 13.11.  2021 р. університет FATIH SULTAN MEHMET (Стамбул, Туреччина), де  пройшли курс підвищення кваліфікації у галузі академічних досліджень та освіти

        «NEW MEDIA IN HIGHER EDUCATION:

                                                   AN APPROACH TOWARD     INTERNATIONALIZATION»

                                               та отримали сертифікати про закінчення

Міжнародна літня школа

 У період з 13 по 27 вересня 2021 року в межах виконання міжнародного проєкту ERASMUS+ “Integrated Doctoral Program for Environmental Policy, Management and Technology – INTENSE” та проекту Міжнародного Вишеградського Фонду «Green & Blue Infrastructure in Post-Ussr Cities: Exploring Legacies and Connecting to V4 Experience» проходила Міжнародна літня школа “Green & Blue Infrastructure in a Post-Communist City Exploring Legacies and Developing Innovation”. Формат школи був гібридний: частина занять проходила в дистанційному форматі, частина – у виїзному в м.Яремча, Україна. Учасниками літньої школи були аспіранти ННІ екології, Одеського державного екологічного університету та Інституту екології Карпат НАН України, вони мали можливість прослухати лекції закордонних та українських фахівців, поспілкуватися зі стейкхолдерами, побачити та дослідити зелено-голубу інфраструктуру великих та малих міст, а також охоронних територій, підготувати свої проекти та розробити рекомендації щодо покращення ситуації із врахуванням набутого досвіду та знань.
Від кафедри у літній школі приймали участь завідувачка кафедри проф. Алла Наумівна Некос та доцентка кафедри доц. Катерина Богданівна Уткіна. По завершенні літньої школи відбулася Заключна конференція, де аспіранти представили свої проєкти, які потім будуть передані до місцевих органів влади для ознайомлення та подальшої реалізації.

Онлайн конференція

29-30 квітня в ННІ екології відбулася традиційна щорічна Міжнародна науково-практична конференція «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування: освіта – наука – виробництво – 2021». В цьому році це вже двадцять четверта конференція, і вона була присвячена 35-й річниці наслідків Чорнобильської катастрофи. Робота конференції відбувалася за п’ятьма напрямками. Співробітники кафедри екологічної безпеки та екологічної освіти прийняли участь, підготували низку тез та зробили доповіді. Плідна дискусія дозволила учасникам висловити своє бачення на вирішення різноманітних екологічних проблем та знайти шляхи їх вирішення.

Міжнародний семінар

29 квітня 2021 року відбувся міжнародний онлайн семінар в межах виконання проектів за програмою ЕРАЗМУС+«IntegratedDoctoralProgramfor Environmental Policy, ManagementandTechnology– INTENSE»та Модуль Жана Моне «Instrumentsofthe EU EnvironmentalPolicy – INENCY». Різноманітні доповіді та плідна дискусія продемонстрували, що тільки спільними зусиллями можливо досягати гарних результатів, і при виконанні наукових досліджень необхідно врахування досвіду колег з інших країн.